שם המוצר/פריט:TRACS תמצית צמחים טבעית 100 מ"ל לאיזון סוכרת.
מחיר מחירון:₪170.00
המחיר שלנו:₪150.00
מע"מ:כולל מע"מ
דמי משלוח:₪39.00
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪189.00
זמן אספקה:7 ימי עסקים
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף
TRACS
B08-005
טיפול בסוכרת
דף מידע למטופל

                                 
אודות המוצר

 TRACSהינה תערובת של תמציות צמחי מרפא, אשר נמצאו בשימוש נרחב ברפואה העממית וברפואת הצמחים המודרנית, לטיפול בסוכרת ובאיזון רמות הסוכר בזרם הדם.
 
מידע כללי

מה כבר לא נאמר על מגיפת המאה??.... מחלת הסוכרת היא אחת מהתלונות העיקריות הנפוצות בקרב מטופלים הפונים לתחומי הרפואה המשלימה על ענפיה השונים. צמחי מרפא היו במשך אלפי שנים אמצעי הטיפול היחידי לסוכרת, מלבד התזונה כמובן. צמחי מרפא ובראשם ג'ימנמה, נחקרים כיום ברחבי העולם במטרה למצוא פתרון יעיל למחלה זו. שימוש (חכם) בצמחי מרפא יעיל מאוד לטיפול בסוכרת, להורדת רמות סוכר בטווח הקצר / בינוני ועד למניעת נזקים עתידיים בטווח הארוך.

האינדקס הגליקמי הוא מדד המשקף את קצב זליגת הגלוקוז (המגיע מהמזון) ממע' העיכול אל זרם הדם, כאשר לכל מזון ישנו ערך גליקמי שונה. אכילת מזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה,
גוררים עלייה חדה ברמות הסוכר בדם ← הגוררת עלייה חדה בהפרשת אינסולין מהלבלב. עלייה חדה מדי ברמות האינסולין ← עלולה לגרום לירידה חדה בשלב מאוחר יותר של רמות הסוכר ← אשר תגרום לעייפות ולצורך בסוכר זמין וכך המעגל חוזר חלילה, כאשר ישנן עליות וירידות חדות במשק הסוכר לאורך היום.
על כן, שם המשחק כאן הוא איזון וקצב קבוע של זרימת הסוכר אל הדם, שאינו גורר שינויים חדים מדי והפרשות גבוהות של אינסולין. זוהי אחת ממטרות הטיפול הצמחי בסוכרת, יחד עם מגמה כללית של הורדה ברמות הסוכר.
צמחי המרפא שבפורמולה זו מתאימים בעיקר לטיפול בסוכרת מסוג 2, אך ניתן גם להשתמש בפורמולה זו לטיפול בסוכרת מסוג 1, לאיזון רמות הסוכר ולמניעת נזקים לטווח ארוך. מומלץ להתחיל ממינון נמוך ולהעלותו בהדרגה, תוך כדי תשומת לב מרבית לרחשי הגוף, על מנת לא להגיע להיפוגליקמיה.


מטרות הטיפול הצמחי המוצע בפורמולה זו –

1. המרצה של הפרשת אינסולין בלבלב וויסות רמת סוכר במחזור הדם.
2. השפעה מווסתת על קצב ספיגת הסוכר מהתריסריון אל הדם.
3. המרצה של ייצור והפרשה של מלחי מרה בכבד, הורדת רמות שומנים גבוהות בזרם הדם.
4. המרצה כללית של פעילויות עיכול וספיגה.
5. ויסות רמות הסוכר בגוף ומניעת נפילות סוכר.
6. השפעה מווסתת על מנגנון התיאבון במוח.

הצמחים

לענה שיחנית – שיבה (Artemisia arbor.) צמח המשמש במשך שנים רבות לטיפול בסוכרת וברמות שומנים גבוהות בזרם הדם. הלענה מייעלת את הספיגה במע' העיכול, בעיקר ע"י תמיכה בפעולת הכבד והלבלב. בחולי סוכרת, הכבד נאלץ להתמודד בעומס מטבולי רב - הן בשל אכילה מרובה והשמנת יתר והן בשל מעורבותו במשק הסוכר (גליקוגן). בנוסף, הכבד אחראי על חילוף החומרים והפירוק המתמיד של אינסולין ותרופות אחרות (בסוכרת מסוג 2). טיפול באמצעות צמחים התומכים בפעולת הכבד, חיוני במצבים של כולסטרול גבוה ורמות גבוהות של טריגליצרידים, ומביא לשיפור והקלה אצל אנשים הסובלים מעייפות, ספיגה נמוכה במע' העיכול, מתח, הצטברות של כעסים, עצבנות ותסכול.

עלי ארטישוק
(Cynara scol.)בעלי טעם מריר אופייני,לצמח אנרגיה כללית מעוררת של חילוף חומרים בגוף ופועל לשיפור פעילות הספיגה במע' העיכול, ע"י יכולת המרצת פעילות הכבד. עלי הארטישוק ממריצים את פעולת הניקוי וסילוק הפסולת
בגוף ע"י שיפור ביציאות, מגבירים פעילות של פירוק רעלים בכבד, ומסייעים באופן משמעותי בהגנה ובשיקום של תאי כבד פגועים. בנוסף, עלי ארטישוק מסייעים באופן משמעותי בהורדת רמות גבוהות של כולסטרול וטריגליצרידים במחזור הדם.

מלון מר (
Charantia momordica ) , הוא פרי בעל טעם מריר מעניין ומורכב, המזכיר בצורתו קישוא ארוך בעל גבשושיות רבות. הפרי והעלים משמשים את רפואת האיורוודה מזה מאות שנים, לטיפול בסוכרת ובעיות של חילוף חומרים. מספר מחקרים מעניינים הראו את פעולתו ההיפוגליקמית של הצמח, בנוסף לירידה בערכי הטריגליצרידים והכולסטרול.
מחקרים מהשנים האחרונות אף מתייחסים לתרומתו של הצמח לירידה במסת השומן בגוף (Reduced adiposity), בשל הפעילות ההיפוגליקמית וככל הנראה גם בשל השפעה על חילוף החומרים התוך תאי.

גלגה (Galega off.) החלקים העליים של הצמח המכילים את החומר הפעיל gelegine, נחשבים יעילים במשך שנים לטיפול בסוכרת. כבר בשנות העשרים של המאה שעברה נערכו מחקרים אודות הגלגין וחומרים אחרים בצמח והם שהובילו את הפיתוח של התרופות מקבוצת הביגונאידים (גלוקופאג'). מחקרים מוקדמים הראו פעילות היפוגליקמית של הגלגה ללא תופעות הלוואי, כפי שנצפו בעת נטילת התרופות. הגלגה מעלה את ניצולת האינסולין בתאים, מעכבת ומווסתת את זרימת הסוכר מדרכי העיכול אל זרם הדם. מחקר שנערך על חזירים, אף הראה יכולת שיקום של תאי ביתא הרוסים בלבלב. הצמח יעיל מאוד לחולי סוכרת מסוג 2 וכחלק מטיפול לסוכרת מסוג 1.

ג'ימנמה (Gymnema sylves.) ג'מנמה הוא צמח מטפס המגיע עד לגובה 8 מטרים וגדל ביערות ובשטחים פתוחים בהודו, סין ושאר מזרח אסיה. הצמח משמש בהודו אלפי שנים לטיפול בסוכרת והוא אף ידוע בשימוש בעולם כצמח מפחית תיאבון וממתן את התשוקה לפחמימות והטעם המתוק.
מחקרים רבים הראו את פעולתו ההיפוגליקמית של הצמח להורדת רמות הסוכר בדם בצום ולאחר הארוחות, וע"י כך להורדה במינון התרופות להן הזדקקו המטופלים. במחקרים אלו ואחרים, נצפתה אף ירידה ברמות הכולסטרול והטריגליצרידים וברמת ההמוגלובין
A1C , ואף ניתן היה להבחין לאורך זמן בעלייה ברמות האינסולין לאחר הארוחה. החוקרים סברו כי ייתכן והתנודות ברמות האינסולין אפשריות בשל שיקום תאי ביתא מפרישי אינסולין בלבלב לאור השימוש בג'ימנמה. כך או כך, השימוש בג'ימנמה יעיל גם כן בטווח הקצר, כצמח הבולט ביותר לשליטה וניטור רמות הסוכר בדם באופן כללי וכן לאחר הארוחות, בסוכרת מסוג 1 ו 2. מנגנון הפעולה הוא ככל הנראה ע"י שחרור איטי של סוכר מהמעי אל זרם הדם וכן עיכוב מסוים של ספיגת סוכר במע' העיכול.
 
המלצות נוספות
 
שמירה על תפריט מאוזן ותזונה נכונה היא הבסיס לטיפול בסוכרת, כאשר הכלל הוא להקפיד על מזונות המכילים אינדקס גליקמי נמוך. אלו הם מזונות המכילים שילוב של פחמימות יחד עם חלבונים או שומנים – למשל לחם עם גבינה (פחמימה + חלבון), או לחם עם אבוקדו (פחמימה+שומן) על פני לחם עם ממרח שוקולד (פחמימה + פחמימה).
כמובן שמומלץ להימנע ככל האפשר מסוכרים פשוטים ודגנים שאינם מלאים כמו קמח ואורז לבן וכו'. על מנת להימנע מ"נפילות אנרגיה" וצורך בסוכרים, הקפידו גם על צריכה של פחמימות מורכבות ודגנים מלאים בלבד. דגנים מלאים מכילים בפני עצמם את השילוב של פחמימה יחד עם חלבון וסיבים, כך שתהליך העיכול הארוך יותר מונע כניסה חדה של סוכר אל זרם הדם ממע' העיכול. דגנים מלאים מעניקים תחושת שובע ומלאות לאורך זמן רב יותר ומונעים קפיצות חדות במשק הסוכר בדם.
  • פעילות גופנית חובה!! משפרת את קליטת האינסולין והסוכר בתאים ומפחיתה באופן משמעותי את רמות הסוכר. פעילות גופנית חשובה להפחתת כמויות האינסולין הדרושות בקרב חולי סוכרת מסוג 1.
  • שילוב של תוסף המזון כרום פיקולינאט מומלץ לשיפור ניצולת האינסולין בתאים.

    בהצלחה......

הערה חשובה: המידע בעלון זה אינו רפואי ואינו התוויתי. אין בו בכדי להוות המלצה לטיפול מכל סוג שהוא. המידע לצורכי
                     לימוד לבד. יש להיוועץ ברופא / מטפל לפני השימוש בתוספי תזונה / מזון מכל סוג שהוא.
 

  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח©כל הזכויות שמורות ל המרכז לרפואה משלימה                                      [Top]                                                                                                חיים אוחנה
רח' ההסתדרות 5 שדרות טלפונים 08-6610060-050-6898967 מייל passport10@bezeqint.net
לייבסיטי - בניית אתרים