שם המוצר/פריט:MORINGA צמח הפלאים,הורדת רמת סוכר,מאזן בלוטת התריס,דלקות וכאבי פרקים.
מחיר מחירון:₪150.00
המחיר שלנו:₪120.00
מע"מ:כולל מע"מ
דמי משלוח:₪39.00
(קיימת אפשרות לאיסוף עצמי ללא תשלום נוסף)
סה"כ המחיר:₪159.00
זמן אספקה:7 ימי עסקים
תקופת אחריות:0

הוסף לסל 


מידע נוסף
 

 

MORINGA

 • טיפול בדלקות פרקים וכאבים
 • טיפול בסכרת
 • טיפול בגאוט
 • חיזוק המערכת החיסונית
 • טיפול בריאומטיזם
 • טיפול בבריחת סידן
 • ניקוי הגוף מרעלים ומתכות כבדות
 • קטילת פרזיטים ותולעים במעיים
 • איזון בלוטת התריס
 • תמיכה בזמן הקרנות וכימותרפיה ודיכוי די.אן.אי זר.
   
 בהשוואת גרם לגרם של מרכיבי המורינגה לצמחים אחרים ולחלב נמצא כי צמח המורינגה מכיל:
מורינגה פי 3 ברזל מתרד!
מורינגה פי 4 סידן מחלב!
מורינגה פי 4 ויטמין A מגזר!
מורינגה פי 2 חלבון מחלב!
מורינגה פי 3 אשלגן מבננה!
מורינגה פי 3 ויטמין E משקדים!
מקורו של צמח המורינגה (Moringa Oleifera ) בהודו, שם הוא גדל ומשמש באופן מסורתי אלפי שנים לטיפול במגוון מחלות, דלקות חיצוניות ופנימיות ולתגבור תזונתי.
לפי תורת הרפואה ההודית המסורתית, תורת האיור-ודה (
Ayur-veda ), משמש המורינגה לריפוי כ- 300 מחלות. במדינות מרכז אפריקה משמש הצמח לתגבור תזונתי באזורים נכשלים ולטיפול בנשאי HIV . צמח המורינגה עשיר בחלבון, סידן, ויטמינים שונים, מינרלים וחומצות אמינו.
 
מורינגה ערבה בע"מ, מגדלים את צמח המורינגה באזור ים המלח, שם הוא גדל באדמה עשירה במינרלים, מה שמקנה לו תכונות משופרות ומיוחדות. בולטים במיוחד ערכים גבוהים של ויטמין E .
הקפסולות מכילות אבקה צמחית בלבד ללא כל חומרים נוספים או תהליכי ביניים.

שימושים עיקריים: חיזוק מערכת החיסון, ניקוי הגוף מרעלים וממתכות כבדות, קטילת פרזיטים ותולעים במעיים, תמיכה בזמן הקרנות וכימותרפיה, טיפול בחוסר תאבון אצל ילדים ומבוגרים וסיוע בטיפול בבריחת סידן.
שימושים נוספים: טיפול בסכרת, טיפול בדלקות מעיים, דלקות חניכיים, הגדלה ודלקת של בלוטת הערמונית, מחלות עור, מחלות דרכי הנשימה, כאבי ראש, מיגרנות, דלקות פרקים, דורבן, נשירת שיער ועוד.

קיימים אזכורים לשימוש בצמח המורינגה,כצמח מסורתי שניתן לנשים לאחר לידה ולנשים מניקות, בהודו, במדינות שונות באפריקה, נפאל, תאילנד, הפיליפינים, אפגניסטן, הוואי, במדינות דרום אמריקה ועוד.
מאחר וכל חלקי העץ משמשים לרפואות שונות, חשוב להבין שהתכונות הגלקטוגוגיות- המגבירות ייצור החלב- מתייחסות לעלי המורינגה, בצורתם הטרייה או המיובשת. השימוש בהם תורם להעלאת רמות הפרולקטין בדם האם.
המורינגה מכילה כמויות גדולות של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חימצון חשובים, כמו קוורציטין. יש בה ברזל, סידן, מגנזיום וויטמין
C, A ועוד, כמו גם חומצות שומן החיוניות לגוף והיא מכילה את כל חומצות האמינו החיוניות לגופנו על מנת לייצר חלבון איכותי בגוף.
כך שניתן לראות שמעבר להיותה בעלת השפעה גלקטוגוגית על האם המניקה, היא תורמת להזנתה הישירה, וגם זו- אולי- דרך עקיפה לשמירה על ייצור החלב.
לכן, זה בהחלט צמח בעל חשיבות עליונה במצבים של רעב ובמקומות שספגו אסונות טבע, ואכן ישנן תכניות תמיכה להכרות עם עץ המורינגה במדינות אפריקה השונות, בהן מלמדים את המקומיים להכיר את הצמח ואת השימושים התזונתיים- רפואיים בו. ישנן פורמולות מזון המיועדות לתינוקות באפריקה שמוסיפים להן מורינגה
 
הצמח מאושר על ידי משרד הבריאות
 
מינון יומי מומלץ: 2 כמוסות בבוקר ו- 2 כמוסות בערב
תכולה: 120 כמוסות
כשר פרווה
כשר בהשגחת העדה החרדית בד"צ
Moringa leaf powder nutrition values for 100 g
 
Moisture (g)                                     **
רטיבות
9.9
Calories (kc)                                    **   
קלוריות
329
Protein (g)                                        **
חלבון
29.4
Fat (g)                                               **
שומן
5.2
Chlorophyll (g)                                 **
כלורופיל
4.3
Carbohydrate (g)                              **  
פחמימות
41.2
Fiber (g)
סיבים
19.2
Ca (mg)                                            **
סידן
3,070
Na (mg)                                           **
נתרן
103
Mg (mg)                                           **
מגנזיום
730
P (mg)
זרחן
204
K (mg)
אשלגן
1,324
Cu (mg)
נחושת
0.57
Fe (mg)                                             **
ברזל
25
S (mg)
גופרית
870
Oxalic acid (mg)
 
1.60
Vitamin A - B carotene (mg)      
 
16.3
Vitamin B I -thiamin (mg)               **
 
0.71
Vitamin B2 -riboflavin (mg)            **
 
1.7
Vitamin B3 -nicotinic acid (mg)
 
8.2
Vitamin C -ascorbic acid (mg)         **
 
2
Vitamin E -tocopherol acetate (mg )**
 
448
Arginine (g/ I 6g N)
 
1.33%
Histidine (g/16g N)
 
0.61%
Lysine (gl I 6g N)
 
1.32%
Tryptophan. (g/ I 6g N)
 
0.43%
Phenylanaline (g/16g N)
 
1.39%
Methionine (g/ I 6g N)
 
0.35%
Threonine (g/ I 6g N)
 
1.19%
Leucine (g/ I 6g N)
 
1.95%
lsoleucine (g/16g N)
 
0.83%
Valine (g/ I 6g N)
 
1.06%
 

 
    

Moringa oleifera
צמח המסייע בטיפול בדלקות מפרקים
 
למשפחת ה- Moringaceae משתייך רק סוג אחד, מורינגה. לסוג מורינגה משתייכים 13 מינים, שהנפוץ מכולם בגידול ושימוש הוא Moringa oleifera. שמו העברי מורינגה מכונפת. מוצאו מהודו, פקיסטן, אפגניסטן ובנגלדש .
המורינגה הוא עץ טרופי הגדל במהירות רבה ועמיד ליובש. הוא קל לגידול. מרבים לגדל אותו ולהשתמש בו בארצות טרופיות רבות, כגון, פיליפינים, אידונזיה, תאילנד, סרי לנקה, מלזיה, אתיופיה, סודן, במזרח, מערב ודרום אפריקה, אמריקה הלטינית, האיים הקריביים ובאיי האוקינוס השקט.
אין זה פלא שהצמח משך את תשומת לבם של מגדלים ישראלים. הרי זה צמח מתאים ביותר לארצנו, אוהב חום, מצרך המצוי אצלנו בשפע, מסתגל ליובש וגדל במהירות רבה. גידול אינטנסיבי של הצמח התחיל בשנים האחרונות, והמורינגה אמנם מסתגל בקלות לתנאים הקיימים בארץ. הוא גדל במהירות ונותן פרי בתוך כמה חודשים. הוא מצליח במיוחד באזור השפלה והערבה.
כל חלקי הצמח מצויים בשימוש, למאכל, לרפואה, להפקת שמן מהזרעים, ולהכנת מוצרי הגיינה ומוצרים קוסמטיים מהשמן ומהעלים.
 
המורינגה כצמח מזון: כל חלקי הצמח אכילים, ומאז שנים רבות הוא נחשב לצמח מאכל. הרבו להשתמש בו להזנת ילדים קטנים, נשים בהריון ונשים מיניקות.
העלים נאכלים טריים כסלט, מבושלים, כבושים או מיובשים וטחונים לאבקה. העלים מכילים תרכובות של גפרית שנותנות להם טעם מעט חריף. קל יותר לאכול את העלים מאודים, או מוקפצים עם ירקות אחרים. אפשר לאכול את האבקה עם יוגורט או עם כל מאכל אחר.
ניתן לשמור את העלים הטחונים במשך חודשים ללא קרור, וללא ירידה בערך התזונתי שלהם .
חשיבותו של עץ המורינגה כמקור למזון גדולה בארצות בהן הוא גדל. בסוף העונה היבשה, כשרוב צמחי המאכל כבר יבשים ויש מחסור במזון, מכוסה עץ המורינגה בשפע של עלים טריים ורעננים. הם מומלצים למאכל לכולם, ובמיוחד לאנשים הסובלים מתת תזונה.
העלים עשירים במינרלים ובויטמינים. הם מכילים יותר ויטמין A מגזר, יותר סידן מחלב, יותר ברזל מתרד, יותר ויטמין C מתפוז, יותר אשלגן מבננה.
בנוסף, העלים משמשים מזון לחיות הבית. ובאבקה מהעלים היבשים משתמשים כחומר ניקוי.
 
הפירות הם תרמילים ארוכים. פירות הבוסר, לפני הבשלת הזרעים הם החלק הידוע והנפוץ ביותר כירק מאכל. הם נמכרים בשווקים, ומרשימים באורכם המגיע עד קרוב ל-1מ'. הפירות הצעירים נאכלים כסלט ללא בישול, ניתן לבשל או לטגן אותם. טעמם נעים. התרמילים הבשלים קשים יותר ומכילים הרבה סיבים. נוהגים לטגן אותם.
 
השורש המעובה מכיל תרכובות גפרית שנותנות לו טעם חריף, דומה לזה של החזרת. זה המקור לכינוי של המורינגה "עץ החזרת".
הפרחים נאכלים מבושלים או מטוגנים בחמאה. הם עשירים בסידן ואשלגן .
הזרעים מכילים 38-40% שמן יציב שאינו מתחמצן בקלות. הוא ידוע בשם Ben oil . העיסה שנשארת לאחר כבישת השמן משמשת כמזון לחיות הבית וכדשן לשדות, וכן לטיהור מי שתיה .
הזרעים משמשים להכנת שמן.
לזרעים הטחונים יש שימוש תעשייתי חשוב. משתמשים בהם לניקוי מיץ מקנה סוכר ולטיהור מים. חלבון המצוי בזרעים נקשר לחומרים מוצקים ששוקעים והמיץ או המים נעשים צלולים . הזרעים פועלים כחומר מקריש טבעי. הם משמשים לטיהור מי שתיה בקנה מידה גדול.
 
אבקת מורינגה הנמכרת על ידי מורינגה ערבה מכילה ב-100 ג':*
מים 9.9 ג' חלבון 29.4 ג', שומן 5.2 ג', כלורופיל 4.3 ג', פחמימות 41.2 ג', סיבים 19.2 ג', סידן 3.07 ג', נתרן 103 מ"ג, מגנזיום 730 מ"ג, זרחן 204 מ"ג, אשלגן 1.619 ג', נחושת 0.57 מ"ג, ברזל 25 מ"ג, גופרית 870 מ"ג, חומצה אוקסאלית 1.600 מ"ג, ארגינין 1.325 מ"ג, היסטידין 613 מ"ג, ליזין 1.325 מ"ג, טריפטופן 435 מ"ג, פנילאלנין 1.388 מ"ג, מתיונין 350 מ"ג, תריאונין 1.188 מ"ג, לויצין 1.950 מ"ג, איזולויצין 825 מ"ג, ואלין 1.063 מ"ג ערך תזונתי: 329 קלוריות ל-100 ג'.
ויטמין A- בטא-קרוטן 16.3 מ"ג, ויטמין B1- תיאמין 0.71 מ"ג, ויטמין B2- ריבופלבין 1.7 מ"ג
ויטמין  B3- חומצה ניקוטינית 8.2 מ"ג, ויטמין E- טוקופרול אצטט 448 מ"ג, ויטמין D3- קלסיפרול 15.2 מ"ג, חומצות שומניות אומגה 3 2.341 מ"ג, אומגה 6 449 מ"ג, אומגה 9 105 מ"ג.
*הבדיקות נעשו על ידי מעבדות בקטוכם בנס ציונה.
 
 
רפואה מסורתית
ברפואה המסורתית, בארצות בהן גדלה המורינגה, נוהגים להשתמש בפרחים, בעלים ובשורשיםלטיפול בסרטן. בזרעים משתמשים לטיפול בסרטן בחלל הבטן. בניקרגואה משתמשים במירתח מהשורש לטיפול בבצקות. בקליפת הגזע, בעלים ובשורשים נעזרים לשיפור העיכול.
בשימוש חיצוני משתמשים בעלים לחבישת פצעים, מורחים אותם על הרקות במקרים של כאב ראש, ובשמן משתמשים לטיפול בפגעי עור שונים.
ברפואה ההודית משתמשים בעלים לטיפול באנמיה, חרדה, אסתמה, ברונכיט, שיעול, שלשול, זיהומים של העינים והאוזניים, להורדת חום, לטיפול בכאבי ראש, לטיפול בכאבי מפרקים, בפסוריאזיס, בדלקת גרון ובמחלות של דרכי הנשימה העליונים.
מחקרים שנערכו בשנים האחרונות הוכיחו שהמורינגה הוא צמח אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי, אנטי פטרייתי, מבייע להרפייה של שרירים חלקים , נוגד דלקת, נוגד טפילים, מסייע להורדת לחץ דם, נוגד אולקוס, מסייע להורדת רמת כולסטרול, מסייע להורדת רמת סוכר, מסייע לעיכול, מונע אנמיה, נוגד שגרון, אנטי אוקסידנט .
ההמלצות לשימוש רפואי בחלקים שונים של המורינגה נאספו מהרפואה העממית ומתוצאות של מחקרים.
חלקי הצמח השונים מומלצים לטיפול בכאבי מפרקים , בדלקות חריפות וכרוניות , לשיכוך כאב, לטיפול בזיהומים בדרכי השתן, הצטננות , זיהום עם הרפס סימפלקס , לסילוק טפילים לטיפול בברונכיט, בדלקות אוזניים, דלקת גרון , לטיפול באנמיה למקרים של גסטריטיס, אולקוס , לשיפור העיכול וכתוספת של מינרלים וויטמינים. העלים מומלצים כטיפול למחלות דלקתיות של העור .
השמן המופק מהזרעים משמש למאכל, להכנת סבון ולהגנה על העור.
 
 
 
 

  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח©כל הזכויות שמורות ל המרכז לרפואה משלימה                                      [Top]                                                                                                חיים אוחנה
רח' ההסתדרות 5 שדרות טלפונים 08-6610060-050-6898967 מייל passport10@bezeqint.net
לייבסיטי - בניית אתרים